Skoro już tu jesteś - poświęć nam trochę czasu!

 

Na naszej stronie znajdziesz oferty różnych wyjazdów i imprez dla osób indywidualnych, rodzin jak i całych grup takich jak klasy, firmy, stowarzyszenia czy pasjonaci!

 

Zapraszamy również do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych oraz konkursach.

 

WŁOCHY 7 DNI / 6 NOCLEGÓW

 

Dzień 1 
Wyjazd z kraju wcześnie rano. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Przyjazd w godzinach wieczornych do Hotelu w rejonie Udinee - Wenecja. W tym dniu brak obiadokolacji.

 

Dzień 2

Śniadanie, przyjazd do Wenecji (parking i opłata wjazdowa w cenie), rejs łodzią po Lagunie Weneckiej (dopłata9€ / osoba).  Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie zwiedzamy Bazylikę Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d'Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, powrót do autokaru. Przejazd na nocleg w rejonie Cesenatico-Rimini, obiadokolacja.  

 

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Asyżu (opłata wjazdowa w cenie) - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka. W Bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zobaczymy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w rejonie Rzymu, obiadokolacja.

 

Dzień 4 
Wcześnie rano śniadanie. Przejazd do Rzymu (opłata parkingowa w cenie). Przejazd metrem na Plac i Schody Hiszpańskie. Stamtąd udamy się do najsłynniejszej fontanny świata - Fontanny di Trevi. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy słynną

Via Fori Imperiali pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum (wstęp dla chętnych 12€ / osoba). Powrót do Hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 5 
Śniadanie. Przejazd do Watykanu (opłata parkingowa w cenie). Udział w Audiencji Generalnej (jeśli pozwoli termin). Nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób Św. Papieża Jana Pawła II. Będziemy również podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich baldachim z brązu wykonany przez

G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła - "najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Watykańskiego – czyli również Kaplicy Sykstyńskiej (dopłata 16€/osoba).  Powrót do Hotelu i obiadokolacja.

 

Dzień 6

Wcześnie rano śniadanie. Przejazd do Watykanu (opłata parkingowa w cenie). Udział w Mszy Świętej przy grobie

Św. Jana Pawła II,  przejazd i wizyta w Padwie, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego, spacer po Starym Mieście, 

przejazd do Hotelu w rejonie Padwy, obiadokolacja

W tym dniu zamiast Padwy możemy odwiedzić antyczną Republikę Wolności czyli San Marino.

 

Dzień 7 
Śniadanie. Przejazd i powrót do Polski w nocy z 7/8 dnia.

 

UWAGA:   Program może ulec zmianom po uzgodnieniach.  

                    Nie jest to oferta w rozumieniu handlowym – jest to informacja!

               W cenie zapewniamy:


-  przejazd autokarem (klima, dvd, rozkładane fotele, 2 kierowców)

-  opiekę pilota, przewodnika wg programu
-  ubezpieczenie NW i KL,
-  noclegi w hotelach **/*** pokoje dwuosobowe  (inne do uzgodnienia).

   Pokoje jednoosobowe za dopłatą 10€/noc czyli łącznie 50€.

   Łącznie: 6 noclegów, każdy ze śniadaniem. Liczba obiadokolacji: 5.

-  wyżywienie wg programu (śniadania kontynentalne, obiadokolacja serwowana,

    napoje płatne dodatkowo)
-  opłaty drogowe, parkingowe, wjazdy do miast,

-  systemy słuchawkowe na całą trasę

-  bezpłatne miejsca 1/15 osób

 

CENA


(przy grupie  26 – 37 osób  płacących)

999 zł + 160 euro


(przy grupie  powyżej 38 osób  płacących)

920 zł + 160 euro


 

Uwaga: Wstępy płatne dodatkowo dla chętnych osób!

Aktualności